Blog

Co dělají omyly nás rodičů s našimi dětmi...

13. 9. 2020

Zaujal mě příběh 18leté dívky, která žije po rozvodu svých rodičů se svým otcem a je tak „chráněna“, že jí je naprosto kontrolován mobil včetně kontaktů, nesmí chodit s žádným klukem, přijímat dárky ani od své maminky, nepila nikdy alkohol, nemá kamarádky atd…řekla bych že žije jako jeptiška, ale i ta jeptiška ví o životě určitě víc…

Více

Jak uvědoměním, láskou k sobě a "PŘENASTAVENÍM" překonat démony strachu, závisti a žárlivosti

30. 5. 2020

Zavolala mi kamarádka, kterou jsem již delší dobu neviděla, a už podle hlasu jsem pochopila, že není ve své kůži, že se jí něco stalo. A pak mi sdělila, že je už úplně zoufalá. Jako mnoho jiných, musela uzavřít svůj kosmetický salon, sedí doma, moc nikam nechodí a jen přemýšlí, co bude, jestli to vše finančně ustojí. Děti jsou už dávno z domu a manželství se před nějakým časem rozpadlo. Práce se jí stala úplně vším, a tak ji ta situace nyní úplně vzala.

Více

STRACH je jen emoce, může nás někdy provázet, ale neměla by nás nikdy ovládat...

9. 3. 2020

Původce této emoce je náš rozum, který vyhodnocuje konkrétní situace a pomáhá nám je co nejlépe zvládat. Nepřipouští bohužel žádná „ale“, a tak něco vidíme, slyšíme, nebo třeba čteme, a rozum nám hned „realisticky“ vyhodnotí scénář. A to často ten nejhorší, jaký může být. A pak se nám rychle, mnohdy nepozorovaně, vplíží do našich životů STRACH.

Více

Cesty k cíli…

19. 1. 2020

Každý z nás si ve svém životě stanovíme mnoho cílů....
Někdy k nim dojdeme, někdy ne, ale vždycky existují cesty, po kterých přitom jdeme. Některé jsou přímé, některé klikaté, jiné osvětlené a další se mění jak chameleon. Vždycky mají nějaký účel, nějaký záměr, nějaký smysl a vždy se po nich někam dostaneme.
Ale někdy taky ne…

Více

S láskou, má svět naději...

19. 12. 2019

Tak to se zpívá v jedné známé písni...

Svět potřebuje naši lásku, ale abychom mohli lásku dávat, potřebujeme ji nejdříve mít ve svém srdci a dávat sami sobě, pak teprve můžeme dávat světu a druhým.

Více

Symbol Vánoc je zářící hvězda, zrození nového a zažehnutí světla...

3. 12. 2019

Mnozí z nás, v tomto předvánočním období, přemýšlíme o světě ve kterém žijeme, o svých blízkých, kteří tu jsou, nebo již odešli, o sobě samých, o svých životech, a moc rádi bychom chtěli taky nějakou změnu, nějaké to zažehnutí, nějakou tu svou hvězdu. Jak se k tomu ale dopracovat?

Více

Jak uskutečnit své dávné sny a touhy…

25. 11. 2019

Nelitujme toho, co jsme chtěli, ale ještě nedokázali, a začněme pracovat na tom, co chceme mít, nebo čím chceme být. A můžeme začít třeba právě teď.

Více

Změň svou reakci na událost, změníš její výsledek

14. 11. 2019

V souvislosti s mým nynějším akutním onemocněním zad jsem navštívila neuroložku, a ta mi po vyšetření a shlédnutí zprávy z rentgenu sdělila, že moje nemoc vyžaduje dlouhodobější léčbu a nebude asi úplně vyléčena už nikdy….
No nejprve jsem pořádně zpanikařila, ale pak to začala řešit....

Více

Najdi si své životní poslání a změň svůj život

26. 10. 2019

Mnoho lidí své životní poslání nehledá, nebo nemůže najít. Bohužel, potom ale nikdy nenaleznou ani pocit naplnění, nebo štěstí, a časem se z nich stávají bezcílní, odtržení a depresivní lidé, co mají navíc osobní, nebo ekonomické problémy.

To se dá ale lehce změnit.

Více

O bolesti a síle v nás....

6. 10. 2019

Když nám zemře někdo blízký, koho jsme milovali, ať už je to z rodiny, přítel, nebo kdokoliv cizí, koho jsme třeba jen velmi obdivovali, jsme nejdříve naprosto ohromeni. Jako kdyby se na chvíli zastavil čas. Říkáme si, co se to stalo? Proč teď? Vždyť tady přece mohl ještě chvíli být….

Více

S čím Vám mohu pomoci? Máte jen dotaz?

Napište mi

Nahoru